Aktualności

Pod koniec września, w ramach naszego projektu „Od drzewa do miasta – laboratorium wiedzy o zieleni miejskiej”, uruchomiona została ogólnopolska kampania informacyjna organizowana we współpracy z partnerem medialnym – portalem Onet. Dzięki niej, możecie poszerzać wiedzę na temat ukrytych talentów drzew miejskich!

Przeczytaj i dowiedz się więcej. Podziel się tą wiedzą ze znajomymi!

A jeśli chcesz szybko uzyskać dostęp do najważniejszych wniosków z naukowego badania  korzyści, jakich dostarczają nam drzewa miejskie, możesz to zrobić zapoznając się z infografiką  projektu „Od drzewa do miasta - laboratorium wiedzy o zieleni miejskiej".

Życzymy przyjemnej lektury!

Projekt rozpoczął się w październiku 2021 i będzie realizowany do czerwca 2023. W ciągu 21 miesięcy trwania projektu, zaplanowana jest realizacja działań skierowanych do mieszkańców miast, w tym, do urzędników odpowiedzialnych za zagospodarowanie przestrzeni. Projekt jest dofinansowany1 z EOG i funduszy norweskich. Za jego stronę merytoryczną i organizacyjną odpowiadają: Centrum UNEP/GRID-Warszawa (koordynator projektu); Fundacja Veolia Polska (wsparcie dla miast biorących udział w projekcie); Asplan Viak AS (wsparcie geoinformacyjne).
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
„Od drzewa do miasta – laboratorium wiedzy o zieleni miejskiej” korzysta z dofinansowania o wartości 688 178,00 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Celem projektu jest zmiana świadomości  mieszkańców miast na temat korzyści, jakie czerpią z miejskiej zieleni.  Projekt korzysta również z dofinansowania z budżetu państwa o wartości 121 443,00 zł
Koordynator:
Partnerzy:
© Centrum UNEP/GRID-Warszawa 2021 - 2023